Imprezy w salonie? Dlaczego nie!

Imprezy w salonie? Dlaczego nie!


Chcesz zarabiać pieniądze, mieć lojalnych klientów i zdobywać przy okazji nowych? Organizowanie imprez przez właściciela salonu to sprytny pomysł na pozyskanie nowych klientów, docenieniu starych i powiększeniu zysków. Organizowanie takich wydarzeń w polskich salonach jest rzadkością. Jeśli nie czujesz się jednak na siłach i organizacja takiego wydarzenie nie sprawi Ci radości to może nie jest to rozwiązanie dla Ciebie, warto jednak się nad nim zastanowić i może powierzyć jego organizację komuś doświadczonemu.

Kluczem do zorganizowania udanej imprezy jest jej szczegółowe zaplanowanie tylko wtedy będziemy mieli zwrot z tej inwestycji, a o to nam głównie chodzi.

Wybierz motyw imprezy.

Spójrz w kalendarz i zobacz czy jest w najbliższym czasie coś co możesz wykorzystać „Najkrótsza noc w roku- Szukanie kwiatu paproci, mundial w Brazylii – panowie są zajęci, a panie chętnie wyskoczą na babską imprezę. Najważniejsze to powiązanie wydarzenia z tematyką zabiegów, która będzie dominowała podczas takiej imprezy.

Od czego zacząć planowanie, spójrz uważnie w kalendarz wykreśl długie weekendy, podpytaj ulubionych klientów czy nie zaplanowali urlopy/wakacji w tym czasie i czy mogliby kogoś ze sobą przyprowadzić na zamkniętą imprezę. Dokładnie przemyśl usługi, żeby nie popełnić faux pa muszą ściśle być powiązane z tematyką imprezy i sprzedażą produktów.

Nikt nie będzie mówił o ulotkach czy bonach rabatowych, ale o imprezach będą krążyły legendy.

Szczegóły imprezy

Gdy już zdecdujesz się na organizację imprezy i wybierzesz jej tematykę, musisz zaplanować bardzo dokładnie jej szczegóły. Po pierwsze, musisz ustalić budżet – ile możesz wydać i jaki powinien być zwrot z inwestycji. Pomyśl o:

– dodatkowych meblach, dekoracjach

– wyżywienieu

– liście gości

– muzyce

– usługach i produktach, które możesz zaprezentować i sprzedać

– impreza w nocy, loterie, wróżby.

O te rzeczy musisz zadbać, stworzyć harmonogram, wyznaczyć zadania dla zespołu. W ten sposób możesz mieć pewność, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem.

Zbadanie możliwości współpracy

Myślisz o zorganizowaniu imprezy, ale budżet jakim dysponujesz jest zbyt mały? Nadal masz opcje! Jednym z najlepszych sposobów, aby zaoszczędzić pieniądze, jest znalezienie partnera wśród lokalnych firm, który może zyskać na wzajemnej promocji. Jeśli masz ulubioną restaurację w pobliżu, zwróć się z prośbą o zapewnienie cateringu w zamian za reklamę. Dodatkowo, lokalne butiki, kawiarnie i sklepów mogą być zainteresowane zasponsorowaniem nagrody w konkursie

Zrób duży buzz wokół imprezy i zaproś wielu gości

Aby mieć pewność, że na imprezie pojawi się wiele osób, stwórz listę gości, dotrzyj do nich za pomocą Email, SMS to dosyć tanie metody nienadwyrężające twojego budżetu.  W przypadku braku potwierdzenia udziału, nie bój się podnieść słuchawkę i zadzwonić. Dokładna informacja o tym kto będzie pozwoli się lepiej przygotować i ponieść mniejsze koszty imprezy oszczędzając np. na cateringu.

Po Imprezie

Możesz być wyczerpany, ale kilka dni po wielkiej imprezie to najlepszy czas, aby usiąść z zespołem i przedyskutować wydarzenie. Czy wszystko zostało zrealizowane zgodnie z planem? Czy można było wydać lepiej pieniądze? 

I oczywiście, nie zapomnij podziękować klientom, którzy wzieli udział w imprezie. Sukces bez nich nie byłby przecież możliwy. Po podziękowaniu możesz zaproponować sprzedaż usług lub produktów, to zdecydowanie powoduje dodatkową sprzedaż.

Powodzenia

Verification


 • Anita

  Coraz lepsze artykuły i coraz więcej wartościowej treści za darmo. Rewleacja!

 • Gosia

  Bardzo się cieszę, że trafiłam na tego bloga, już Was polubiłam na Facebooku. Mam do przeczytania kilka wartościowych artykułów jak widać. Będę tu często wracała.

 • Aśka

  Wow, trafiłam tu prze FB, dużo dobrej wiedzy. Tutaj też znalazłam prgram dla salonu fryzjerskiego, bez którego nie wyobrażam sobie pracy. Dzięki po dwókroć!!!

  Asia

 • Justyna

  haha, dobry pmysł impreza sama w sobie jest świetnym pomysłem, niedługo będzie kilka sprzyjających ku temu okazji!